تبلیغات
سینما - فهرست برندگان اسکار 82 یکتازی گنجه درد
دوشنبه 17 اسفند 1388

فهرست برندگان اسکار 82 یکتازی گنجه درد

   نوشته شده توسط: سیروس نورایی    

فهرست کامل برندگان این دوره از اسکار 82 به شرح زیر است:    

بهترین فیلم: «قفسه درد»
دیگر نامزدها: «آواتار»، «نقطه کور»، «منطقه 9»، «یک آموزش»، «لعنتی‌های بی‌آبرو»، «پرشس»، «یک مرد جدی»، «بالا»، «روی هوا»

بهترین کارگردانی: کاترین بیگلو، «قفسه درد»
دیگر نامزدها: جیمز کامرون، «آواتار» / لی دانیلز، «پرشس» / جیسن ریتمن، «روی هوا» / کوئنتین تارانتینو، «لعنتی‌های بی‌آبرو»   

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «قفسه درد»، مارک بول
دیگر نامزدها: «لعنتی‌های بی‌آبرو»، کوئنتین تارانتینو / «پیام‌آور»، اورن موورمن و الساندرو کامون / «یک مرد جدی»، جوئل و ایتن کوئن / «بالا»، باب پترسن و پیت داکتر     

بهترین فیلمنامه اقتباسی: «پرشس»، جفری فلچر
«منطقه 9»، نیل بلوکمپ و تری تاچل / «یک آموزش»، نیک هورنبی / «در حلقه»، جسی آرمسترانگ، سایمن بلک‌ول، آرماندو ایانوچی و تونی روش / «روی هوا»، جیسن ریتمن و شلدون ترنر

بهترین بازیگر مرد: جف بریجز، «قلب دیوانه»
دیگر نامزدها: جرج کلونی، «روی هوا» / کالین فیرث، «یک مرد تنها» / مورگان فریمن، «شکست ناپذیر» / جرمی رنر، «قفسه درد»         

بهترین بازیگر زن: ساندرا بولاک، «نقطه کور»
دیگر نامزدها: هلن میرن، «آخرین ایستگاه» / کری مالیگان، «یک آموزش» / گابوری سیدیبه، «پرشس» / مریل استریپ، «جولی و جولیا»    

بهترین بازیگر مرد مکمل: کریستف والتس، «لعنتی‌های بی‌آبرو»
دیگر نامزدها: مت دیمن، «شکست‌ناپذیر» / کریستوفر پلامر، «آخرین ایستگاه» / استنلی توچی، «استخوان‌های دوست‌داشتنی» / وودی هارلسن، «پیام‌آور»  

 بهترین بازیگر زن مکمل: مو نیک، «پرشس»
دیگر نامزدها: پنه‌لوپه کروز، «9» / ورا فارمیگا، «روی هوا» / مگی جیلنهال، «قلب دیوانه» / آنا کندریک، «روی هوا»

بهترین فیلم بلند انیمیشن: «بالا»، پیت داکتر   
دیگر نامزدها: «کورالاین»، هنری سلیک / «آقای فاکس شگفت‌انگیز»، وس اندرسن/ «پرنسس و قورباغه» جان ماسکر و ران کلمنتس / «راز کلس»، توم مور

بهترین فیلم انیمیشن کوتاه: Logorama‌، نیکلاس شمرکین
دیگر نامزدها: «کباب فرانسوی»، فابریس او. ژوبر / «زیبای خفته مامان‌بزرگ اُگریم»، نیکی فلان و دارا اوکانل / «بانو و دروگر»، خاویر رسیو گراسیا / «مسئله نان و مرگ»، نیک پارک

بهترین فیلم کوتاه زنده: «مستاجران جدید»، یواکیم بک و تیوی ماگنوسون  
دیگر نامزدها: «در»، خوانیتا ویلسن و جیمز فلین/ Instead of Abracadabra، پاتریک الکلوند و ماتیاس فیلستروم / «کاوی»، گرگ هلوی / «ماهی معجزه»، لوک دولان و درو بیلی

بهترین طراحی هنری: «آواتار»، طراح هنری: ریک کارتر و رابرت استرومبرگ، طراح دکور: کیم سینکلر
دیگر نامزدها: «تخیلات دکتر پارناسوس»، طراح هنری: دیو وارن و آناستازیا ماسارو، طراح دکور: کارولاین اسمیت / «9»، طراح هنری: جان مایر، طراح دکور: گوردون سیم / «شرلوک هلمز»، طراح هنری: سارا گرین‌وود، طراح دکور: کتی اسپنسر / «ویکتوریای جوان»، «طراح هنری: پاتریس ورمت، طراح دکور: مگی گری

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان: «راز درون چشمان آنها»، خوان خوزه کامپانلا از آرژانتین
دیگر نامزدها: «عجمی»، اسکندر کوپتی و یارون شانی از اسرائیل / / «شیر اندوه»، کلودیا یوسا از پرو / «یک پیشگو»، ژاک اودیار از فرانسه / «روبان سفید»، میشائل هانکه از آلمان   

بهترین فیلمبرداری: «آواتار»، مورو فیوره
دیگر نامزدها: «هری پاتر و شاهزاده دورگه»، برونو دلبونل / «قفسه درد»، بری آکروید / «لعنتی‌های بی‌آبرو»، رابرت ریچاردسن / «روبان سفید»، کریستوفر برگر

بهترین جلوه‌های ویژه تصویری: «آواتار»، جو لتری، استفن رزنبام، ریچارد بنهام و اندرو آر. جونز
دیگر نامزدها: «منطقه 9»، دان کافمن، پیتر مایزرز، رابرت هابروس و مت آیتکن / «سفر ستاره‌ای»، راجر گایت، راسل ارل، پل کاوانا و برت دالتن

بهترین طراحی لباس: «ویکتوریای جوان»، سندی پوول
دیگر نامزدها: «ستاره درخشان»، جنت پترسن / «کوکو در برابر شانل»، کاترین لتریه / «تخیلات دکتر پارناسوس»، مونیک پرودهوم / «9»، کالین آتوود

بهترین مستند بلند: «خلیج کوچک»، لویی سیهویا
دیگر نامزدها: «برمه وی‌جی»، آندرس اوسترگارد و لیز لنس-مولر / «غذا، ثبت‌شده»، رابرت کنر و الیز پیرلستاین / «خطرناک‌ترین مرد آمریکا: دانیل السبرگ و اسناد پنتاگون»، جودیت الریش و ریک گولدسمیت / Which Way Home، ربکا کامیسا

بهترین مستند کوتاه: Music by Prudence، راجر راس ویلیامز و الینور برکت
دیگر نامزدها: «بلای غیرطبیعی چین: اشک‌های استان سیچوان»، جان آلپرت و متیو اونیل/ «آخرین فعالیت تبلیغاتی فرماندار بوث گاردنر»، دانیل یونگ و هنری آنسباخر / «آخرین کامیون: بسته شدن کارخانه جنرال موتورز»، استیون بوگنار و جولیا ریشر / «خرگوش در برلین»، بارتک کونوپکا و آنا ویدرا       

بهترین تدوین: «قفسه درد»، باب موراوسکی و کریس اینیس
دیگر نامزدها: «آواتار»، استفن ریوکین، جان رفوا و جیمز کامرون / «منطقه 9»، جولین کلارک / / «لعنتی‌های بی‌آبرو»، سالی منکه / «پرشس»، جو کلوتس

بهترین صداگذاری: «قفسه درد»، پل ان. جی. آتسون و ری بکت
دیگر نامزدها: «آواتار»، کریستوفر بویز، گری سامرز، اندی نلسن و تونی جانسن / «لعنتی‌های بی‌آبرو»، مایکل مینکلر، تونی لامبرتی و مارک اولانو / «سفر ستاره‌ای»، آنا بلمر، اندی نلسن و پیتر جی. دولین / «ترانسفورمرها: انتقام کشته‌شدگان»، گرگ پی. راسل، گری سامرز و جفری پاترسن

بهترین تدوین صدا: «قفسه درد»، پل ان. جی. آتسون
دیگر نامزدها: «آواتار»، کریستوفر بویز و گوئندولین ییتس ویتل / «لعنتی‌های بی‌آبرو»، ویلی استیتمن / «سفر ستاره‌ای»، مارک استوکینگر و آلن رنکین / «بالا»، مایکل سیلورس و تام مایرز

بهترین موسیقی: «بالا»، مایکل جاچینو
دیگر نامزدها: «آواتار»، جیمز هورنر / «آقای فاکس شگفت‌انگیز»، الکساندر دپلا / «قفسه درد»، مارکو بلترامی و باک ساندرس / «شرلوک هلمز»، هانس زیمر

بهترین ترانه: «خسته»، فیلم«قلب دیوانه»، موسیقی و شعر از ‌رایان بینگهام و تی بون برنت
دیگر نامزدها: «چیزی نمانده برسیم»، «شاهزاده و قورباغه»، موسیقی و شعر از رندی نیومن / «توی نیوارلئان»،  «شاهزاده و قورباغه»، موسیقی و شعر از رندی نیومن / Loin de Paname، «پاریس 36»، موسیقی از راینهارت واگنر و شعر از فرانک تامس / «همه آن را بگیر»، «9»، موسیقی و شعر از موری یستن /

 بهترین چهره‌پردازی: «سفر ستاره‌ای»، بارنی برمن، میندی هال و جوئل هارلو
دیگر نامزدها: «ستاره»، آلدو سینیورتی و ویتوریو سودانو / «ویکتوریای جوان»، جان هنری گوردون و جنی شیرکور


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر